Close

 

 Dwudziesta Dziewiąta niedziela zwykła B – 17.10.2021 r.

 

Zapowiedzi: Jarosz Mateusz Rafał s. Stanisława i Stanisławy, zam. Blizne, par. Blizne i Buczek Anna c. Ryszarda i Marii, zam. Jaćmierz, par. Jaćmierz, zapowiedź I.

 1. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Taca na misje. O 15.00 nabożeństwo różańcowe i Msza św. Ok. 16.15 w dolnym kościele spotkanie Rady Duszpasterskiej. Radni zbiorą kolejną składkę na prace w kościele.

Młodzież z KSM rozprowadzać będzie przed kościołem kremówki. 

 1. Msza św. codziennie o godz. 7.00 i 17.00 z nabożeństwem różańcowym. Różaniec poprowadzą w tym tygodniu dzieci z Podstawówki: poniedziałek VIII, wtorek VII, środa IV i VI, czwartek V, piątek III i IIA, sobota IIb i I. Intencje mszalne: piątek 17.00 w intencji Rodzin z nr 301-320, +Janina Pająk of. Prac. F. Andrzej Pająk. Poza 18-21.10 +Helena Jarosz.
 2. W poniedziałek święto św. Łukasza Ewangelisty. Dzień modlitwy w intencji Służby Zdrowia w podziękowaniu za posługę, poświęcenie. O 16.00 spotkanie DSM.
 3. W środę wspomnienie św. Jana Kantego, patrona profesorów. Mszą św. rozpocznie się spotkanie formacyjne do Bierzmowania dla kl. VII. O 16.15 spotkanie ministrantów.
 4. W czwartek o 16.00 spotkanie scholi, o 16.15 kandydatów, na ministranta.
 5. W piątek wspomnienie św. Jana Pawła II. Modlimy się za Ojczyznę i Rodziny. O 17.00 Msza św. i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z różańcowym. Zapraszamy Rodziny z nr 301-320. Spotkania KSM i Oazy.
 6. W sobotę Chrzty.
 7. W niedzielę o 15.00 nabożeństwo różańcowe i Msza św. Różaniec poprowadzi róża Data Krystyna.
 8. W zakrystii składamy kartki wspominkowe – przez cały listopad będziemy się modlić za zmarłych, polecając ich Bożemu Miłosierdziu. Pamiętajmy o uczynku miłosierdzia chrześcijańskiego modlić się za zmarłych. Kartki są na stoliku przy wyjściu.

Porządki na cmentarzu. Proszę o pomoc pracach w sobotę od 8.30 podcięcie gałęzi na lipach i inne prace. Potrzebne piły motorowe i ręce do pracy.

 1. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła, za ofiarę 210 zł, w tym od Emerytów, Mszę św. odprawimy poza. O sprzątanie prosimy rodziny z nr 113a-120: Blama Krzysztof, Zarych Leszek, Stanek Zbigniew, Śnieżek Mateusz, Kuś Hubert, Jarosz Stanisław, Sabik Stanisław, Sabik Daniel, Kwolek Michał, Niemiec Tadeusz, Niemiec Stanisława.
 2. Zachęcamy do czytania prasy Katolickiej: Gość, Niedziela.
 3. „Oddajcie cezarowi to, co należy do cezara, a Bogu co należy do Boga”. Wchodzimy w świat odważnie, by mu służyć wartościami chrześcijańskiej wiary, by nieść mu nadzieję jaką sami mamy od Boga, pobłogosławieni przez Stwórcę nie lękajmy się świata, ale prowadźmy go do Chrystusa.