Wizyta Duszpasterska 2022 r.

  „Pragnąc dobrze wypełnić funkcję pasterza, proboszcz powinien starać się poznawać wiernych powierzonych jego pieczy. Winien zatem nawiedzać rodziny, uczestnicząc w troskach wiernych, zwłaszcza w niepokojach i smutku, oraz umacniając ich w Panu, jak również – jeśli w czymś nie domagają – roztropnie ich korygując”. kan. 529 § 1

W związku z trudną sytuacją pandemiczną wizyty duszpasterskie w domach naszych parafian nie są możliwe, dlatego też wychodząc na przeciw oczekiwaniom  wprowadziliśmy zmienioną formę tradycyjnych wizyt duszpasterskich.

Metropolita Przemyski: „W miejsce kolędy proboszczowie mogą zorganizować spotkania dla grup wiernych w kościele: „Można wzorem poprzedniego roku zorganizować w kościele spotkanie kolędowe dla poszczególnych części parafii (osiedla, ulicy, przysiółka itp.)”.  „Istnieje możliwość odwiedzenia wiernych w mieszkaniu (domu) przez kapłana w odpowiedzi na indywidualne zaproszenie” .

Od 3 do 24 stycznia zapraszamy mieszkańców z poszczególnych rejonów do naszego kościoła na  Mszę św. o godz. 17.00, która będzie sprawowana w ich intencji. 

HARMONOGRAM KOLĘDY:

 17.00 Msza św. z kazaniem w intencji Rodzin z danego rejonu ,

krótkie nabożeństwo z błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem,

spotkanie w dolnym kościele ze śpiewem kolęd i omówieniem spraw bieżących Parafii.

TERMINY SPOTKAŃ:

1-60 – 3 stycznia

61-120 – 4 stycznia

121-180 – 5 stycznia

181-229 – 10 stycznia

234a-300 – 11 stycznia

301-360 – 12 stycznia

361-420 – 13 stycznia

421-480 – 17 stycznia

481-540 – 18 stycznia

541-600 – 19 stycznia

601-660 – 20 stycznia

661-719 – 24 stycznia

Inne informacje:

  • Przynosimy naczynie z wodą do poświęcenia, lub naczynie na wodę święconą.
  • Kartkę z danymi: Nazwisko i adres, (potrzebne do odnotowania w kartotece parafialnej – jeśli w danej Rodzinie lub domu są zmiany – odejście lub przyjście, nowe Rodziny), karty do pobrania poniżej lub w zakrystii.
  • Możliwość złożenia ofiary kolędowej wedle uznania.
  • W razie niemożliwości uczestnictwa w dniu wyznaczonym, można wybrać inny dogodny termin.
  • Poświęcenie domu, inne okoliczności spotkania indywidualnego w domu – po ustaleniu z kapłanem.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY I CZEKAMY NA WSPÓLNE SPOTKANIE KOLĘDOWE.

Duszpasterze.

Karta informacyjna do pobrania i wydrukowania w formacie. pdf Pobierz

 

Chrzest
Spowiedź
I Komunia
Msza Święta
Bierzmowanie
Małżeństwo
Namaszczenie
Pogrzeb